Volné kroužky Černý Most

úterý 1. 10.     DDM Praha 9, pracoviště Černý Most

Fotokroužek pro začátečníky

Pro všechny, kteří by si rádi ochočili svůj fotoaparát a chtěli by umět dělat krásné fotografie za každého počasí, je určen náš fotokroužek pro začátečníky! Na kroužku se naučíme nastavit fotoaparát a parametry expozice, osvojíme si základy kompozice a práce se světlem, vyzkoušíme si různé styly focení a to i venku – v terénu. Rovněž se seznámíme s editací fotografií v PC – tonální a barevné úpravy, ořez, doostření a zmenšení fotek pro webové použití. Celkově se budeme snažit o rozvíjení našich uměleckých schopností, základním předpokladem pro fotografa je totiž vidět!

Věk: 9 – 12 let

Přihlásit se online

Mladý detektiv

Baví tě záhady a tajemno? Rád přicházíš věcem na kloub? V tom případě přijď mezi nás a staň se malým detektivem! Kroužek je určen pro všechny zvídavé děti, které rády řeší záhady a učí se novým věcem. Během roku nás bude čekat spousta her, šifer, hlavolamů, hádanek a v neposlední řadě detektivních případů, kterým se pokusíme přijít na kloub jako praví detektivové. Ale to nebude všechno! Naučíme se například i snímat a rozeznávat otisky prstů, odlévat stopy a spoustu dalších věcí, které správný detektiv potřebuje.

Věk: 8 – 12 let

Přihlásit se online

Zumba 2

Zumba je kombinací latinskoamerické hudby a aerobních tanečních kroků. Je tak unikátním spojením zábavného fitness cvičení, které si našlo své příznivce v řadách dětí i dospělých po celém světě. Každá hodina má část zahřívací (rozcvička ve formě her, či variací kroků), průpravnou (opakovaní sestav a učení nových korků) a relaxační (strečink a dechová cvičení). Zumba rozvíjí obratnost, vytrvalost a sebevědomí. V hodinách zumby jde především o čas strávený zábavou, při které se tančí.

Věk: 9 – 11 let

Přihlásit se online

Stolní tenis

Kroužek je určen pro chlapce a dívky, kteří mají zájem o nenáročné trávení volného času příjemnou sportovní aktivitou. Na kroužku se děti seznámí s pravidly stolního tenisu, s průběhem hry a naučí se základní údery. Jednotlivá průpravná cvičení a herní prvky si budou moci osvojit formou zábavných soutěží, mnohé se naučí během vlastní hry. Součástí kroužku budou i průběžné zápasy a miniturnaje, které budou motivovat hráče ke zlepšování herních výkonů.

Věk: 10 – 12 let

Přihlásit se online

Mladí umělci

Baví tě kreslit, malovat a zkoušet nové výtvarné techniky? Potom je tento kroužek přímo pro tebe! V naší výtvarné dílně se naučíš novým výtvarným technikám a spoustě dalších věcí. V prvním pololetí si společně vyrobíme věci s podzimní tématikou, jako papírové draky, obtiskneme se pár listů, vyrobíme si zvířátka z podzimních plodů a spoustu dalších věcí. Dále se přesuneme na zimní tématiku, vymodelujeme si sněhuláky, vystříháme si vločky, vyrobíme věnce a spoustu dalších věcí.

Věk: 8 – 10 let

Přihlásit se online

Keramika

Keramická dílna umožní všem malým zájemcům proniknout do tajů tvorby z keramické hlíny. Seznámí vás se zpracováním hlíny, možnostmi zdobení výrobků a následně i s postupy jejich povrchové úpravy. Vlastním nápadům dveře otevřeny. Tvořit budeme od nejjednodušších výrobků k těm složitějším, vyrobíte si nejrozmanitější ozdoby, doplňky a dárečky od jednoduchých mističek, až po složitější loutky, modelovaná zvířátka, obrázky

Věk: 7 – 10 let

Přihlásit se online

Tanec

Baví tě tančit a chceš vyzkoušet nějaké nové taneční prvky? Vyber si z kroužků:

Street dance

Akrobatický rock and roll

Taneční kroužky

Výtvarka

Touha tvořit je v každém v nás, nemusíš být nejšikovnější, ale hlavní je aby tě to bavilo. Pojď si se mnou zapatlat ruce barvou a určitě se naučíš mnoho nového. Kdo bude chtít může se učit reálné kresbě, ale také se dá kreslit a malovat jen pro radost. Zkusíme si plno různých výtvarných technik a co se s nimi dá vytvořit. Tak moc dlouho neváhej a přihlas se na tu nejlepší výtvarku.

Věk: 8 – 10 let

Přihlásit se online

Výtvarný ateliér

Touha tvořit je v každém v nás a hlavní je aby tě to bavilo. Pojď si se mnou zapatlat ruce barvou a určitě se naučíš mnoho nového. Kdo bude chtít může se učit reálné kresbě, ale také se dá kreslit a malovat jen pro radost. Zkusíme si plno různých výtvarných technik a co se s nimi dá vytvořit. Tak moc dlouho neváhej a přihlaš se do našeho výtvarného ateliéru.

Věk: 9 – 12 let

Přihlásit se online

Kruháč

Kruhový trénink je vynikající způsob jak získat svalovou sílu a zároveň vytrvalost. Je výborný pro spalování tuků ze všech tělesných partií i k budování svalové hmoty. Při lekci je využíváno různého nářadí a náčiní (švihadlo, činky, míče aj.), cvičí se na stanovištích v časových úsecích (30 sec. – 2 min.). Díky tomu je tato tréninková metoda vhodná jako zpestření monotónního tréninkového programu.

Tanečky pro nejmenší

V kroužku tanečky pro nejmenší si děti nejen zatančí a zacvičí, ale budou také rozvíjet rytmické cítění a pohybovou koordinaci. Děti poznají nové kamarády, na které se mohou těšit každý týden a s nimiž si vyzkouší vzájemnou spolupráci při tanečních sestavách. V průběhu kroužku se dětí rozcvičí, poté budou nacvičovat jednotlivé kroky jednoduchých tanečních sestav a každá hodina bude zpestřena i jinou zábavnou pohybovou aktivitou. Před ukončením hodiny si děti užijí chvilku protažení a relaxace.

Věk: 4 – 6 let

Přihlásit se online

Angličtina začátečníci

V rámci kroužku angličtiny se děti hravou formou seznámí se základní slovní zásobou a gramatikou, která je potřebná během každodenní komunikace. Děti se naučí pojmenovat zvířata, členy rodiny, barvy, oblečení, části těla a předměty v okolí jejich obydlí. Slovní zásobu si budou procvičovat během vedení rozhovorů, při modelových situacích z běžného života, zahrají si hry a naučí se i anglické písničky.

Věk: 7 – 9 let

Přihlásit se online>

Nabídku dalších volných kroužků naleznete zde.