Elektrokroužek – Úvod

Úvod   Co nás čeká ve školním roce 2014/2015   Leptání plošných spojů   Vítám Vás na stránkách Elektrokroužku DDM Praha 9Kroužek zaměřený na elektrotechniku, orientace ve schématických značkách, stavba jednoduchých elektronických přístrojů a aparátů (pájení, cínování, jednoduchá zapojení, výroba plošných spojů,..)

Proč k nám?

Chceš být “fachmanem” a patřit mezi “opravdové” techniky? Zajímá tě, jak některé věci fungují, jak je opravit či vyrobit? Přidej se k nám na kroužek. Zde si vše vysvětlíme a ukážeme, jak co funguje

Jak to bude vypadat?

Děti si zde osvojí pojmy elektrotechniky a poznají, jak to ve všech součástkách chodí (odpor, cívka, kondenzátor). Názorně jim bude předvedeno a vysvětleno, jak to v nich chodí a pracuje, pak si to samy vyzkouší. Po úvodních hodinách, kde děti pochopí základní součástky, budou dělat na projektech. Dostanou zadaní zapojení, které si samy navrhnou v počítači v programu pro ověření jednotek a veličin. Z kterého dále předělají návrh plošného spoje a společnými silami ho vyleptáme. Pak osadíme a vyzkoušíme. Funkční plošné spoje děti dostanou domů. K nim dostanou zdroje, aby jim fungovali.

Prvním rokem se naučíme:

Druhým rokem se naučíme:
Potřeby a pomůcky:


Lektor: Radek Singer

Email: reqniz@seznam.cz