Taneční workshop

sobota 16. 11. 10:00 – 13:00     DDM Praha 9, pracoviště Prosek, sál B

„Pojďte se vyjádřit výrazovým tancem, ovládnout taneční sál a na tři hodiny mít pocit, že létáte.“ Těším se na vás! Lektorka Simona Pokorná

Na tanečním workshopu budeme dělat klasický tanec/balet, ale především současný výrazový tanec, vezměte si na sebe něco pohodlného, spíš přiléhavého, ponožky a případně taneční piškoty. Docela se zapotíme, proto si nezapomeňte ručník a spoustu pití. Není potřeba umět tento druh tance, vše se naučíte, ale je třeba odhodlání a nevzdávat se.

Harmonogram workshopu:

10 minut rozehřívací cvičení

35 minut základy techniky klasického tance, který je průpravou do moderního tance (základní pozice nohou, základní pozice rukou, základní prvky, skoky, piruety, s každým workshopem složitější, klasická část zakončená závěrečnou variací-choreografií)

5 minut přestávka

10 minut úvod do techniky moderního tance

20 minut nacvičování souvislé variace (choreografie) z vysvětlených prvků

20 minut technika floorworku (technika moderního tance odehrávající se na zemi)

15 minut nacvičování souvislé variace floorworku 5 minut přestávka

50 minut nacvičování závěrečné choreografie (spojení všeho, co se naučili, vysvětlování souvislostí a navazování pohybů, výklad, samotné nacvičování)

10 minut závěrečné uvolnění, docvičení, relax

Věk: 15 – 30 let

Cena: 110 Kč

Vstupenky je možné rezervovat a zakoupit předem v Informační kanceláři DDM. Nutná rezervace předem v Informační kanceláři nebo na webu DDM.

Přihlásit se online